عکاسی تبلیغاتی
arrow
arrow
عکاسی مد

عکاسی مد (4)

دوشنبه, 14 تیر 1395 ساعت 15:43

عکاسی مُد

نوشته شده توسط

عکاسی مُد دارای دو جنبه  تجاری و هنری می باشد. در بحث تجاری، تبلیغ محصول و برندینگ مورد توجه قرار می گیرد و در بخش هنری خلاقیت و نوآوری حرف اول را میزند. اما یک عکاس حرفه ای مد کسی است که در هر دو بخش مهارت داشته باشد. امروزه عکاسی مُد یکی از ارکان اصلی در صنعت مد و فشن به حساب می آید و رایج ترین شیوه تبلیغاتی برای طراحان مد محسوب می شود. طراحان لباس ، کیف و کفش، جواهرات، زیورآلات ، انواع پوشاک و دیگر فراورده های مرتبط ، برای به نمایش گذاشتن هنر خود و معرفی محصول و برند خود از عکاسی تبلیغاتی و مد استفاده می کنند. از دیگر مخاطبان عکاسی مد میتوان به صاحبان مشاغل خاص و کارفرمایان خود اشتغال اشاره کرد به طور مثال وکلا ، حسابداران، پزشکان نمایندگان پارلمانی و اعضائ شوراها  افرادی هستند که با گرفتن پرتره های تجاری، به معرفی خود میپردازند.

دوشنبه, 14 تیر 1395 ساعت 14:05

عکاسی مدلینگ چیست؟

نوشته شده توسط

عکاسی مدلینگ چیست؟چند نکته در مورد عکاسی مدلینگ وجود دارد که دانستن آنها برای هر کسی که به نوعی با این هنر سر و کار دارد، لازم و ضروری است. در صنعت مدلینگ افرادی با مهارتها و تخصصهای مختلف فعالیت می کنند که حضور هر کدام از آنها می تواند نقش مهمی در موفقیت این صنعت داشته باشد.

عکاسی مدمدلینگ

طراحان مد اولین گروهی هستند که در یک پروژه مدلینگ شروع به کار می کنند. آنها با طراحی انواع پوشاک ، کیف و کفش ، زیورآلات و هزاران محصول دیگر که امروزه در کیفیت زندگی بشر از اهمیت بسزایی برخوردارند، می توانند خلاقیت و زیبایی را در هم بیامیزند. یک طراح مد با ارائه کارهایش به تولیدکنندگان و جلب نظر آنها می تواند برند شخصی خود را  به بازار مد و مدلینگ معرفی کند و طرح خود را به تولید انبوه برساند.

تبلیغات و صنعت مدلینگ

تولیدکنندگان که در واقع اسپانسرهای مالی این مجموعه هستند ، علاوه بر حمایت های همه جانبه از طراحان مد و تولید محصول ، در تبلیغات و بازاریابی محصولات مرتبط با صنعت مدلینگ سرمایه گذاری های هدفدار و بسیار سودمندی دارند.

مقوله دیگری که در این مرحله وارد حیطه ی صنعت مدلینگ می شود ، تبلیغات و بازاریابی است. تبلیغات به اندازه ای دارای اهمیت  است که در صورت ضعیف بودنش می تواند همه کار را تحت الشعاع قرار دهد و حتی باعث رکود صنعت مدلینگ شود.

در تبلیغات و بازاریابی صنعت مدلینگ ، شاخه جدیدی وجود دارد تحت عنوان "عکاسی مدلینگ". در این شاخه ، عکاس مدلینگ می تواند به دو صورت عمل کند: عکاسی مُد با مدل یا  بدون مدل. در عکاسی بدون مدل از کالا و محصول مورد نظر به تنهایی و یا با چیدمانی در محیط بی جان عکاسی می شود . اما در عکاسی مُد با حضور مدل که اصطلاحا "عکاسی مدلینگ"  نامیده می شود ، محصول مورد نظر تحت استفاده ی مدل قرار گرفته و عکاسی می شود ، به صورتی که زیبایی و تبلیغاتی بودن مدل ، همراه با کاربردی بودن محصول مطرح شده و نمایش داده می شود.

منبع : عکاسی تبلیغاتی

نمونه کار های مرتبط ما در عکاسی تبلیغاتی و عکاسی صنعتی در زیر مشاهده فرمایید:

دوشنبه, 14 تیر 1395 ساعت 12:50

عکاسی مدلینگ راهی میانبر در بِرندینگ

نوشته شده توسط

عکاسی مدلینگ راهی میانبر در بِرندینگ : در مقاله ی "عکاسی مدلینگ چیست؟"  به توضیح مختصری در مورد چگونگی شکل گیری و انجام یک پروژه مدلینگ  تا رسیدن به مرحله عکاسی مدلینگ ، پرداختیم. در این مبحث میخواهیم بگوییم عکاسی مدلینگ راهی است : بدون واسطه و بدون اتلاف وقت و سرمایه ، برای معرفی بِرند شما به دنیای مُد.

دوشنبه, 14 تیر 1395 ساعت 12:48

روند عکاسی مُد در پروژه لباس مجلسی غزاله

نوشته شده توسط

روند عکاسی مُد در پروژه لباس مجلسی غزاله : عکاسی مُد در این پروژه به سفارش "تولیدی لباس مجلسی غزاله"  بود ،  حدود 30 دست لباس مجلسی زنانه برای عکاسی ، به محل استودیو عکاسی لایت روم تحویل داده شد .

 

 mt-0113-home-icon8

تلفن :

 mt-0113-home-icon7

موبایل :

 mt-0113-home-icon6

ایمیل : info@studio-lightroom.com

 mt-0113-home-icon5

آدرس : تهران - صادقیه